Cerca
Ara es mostren els documents 1-40 de 65
Taller de teatre en castellà: "Las ocupaciones nocturnas"
- 2002-09-27
Espectacle
Teatre de text
Intèrprets: Albert Ausellé, Marta Betriu, Emma Gómez, Ignasi Guasch, Maite Legarrea, Esther Pallejà, Alvar Triay, Ruth Vilar
Taller de dansa espanyola amb Antonio Canales
- 2003
Master class
Dansa espanyola
Taller de dansa espanyola amb Antonio Canales, curs 2003-2004, de l'Institut del Teatre (Barcelona).
Bloody Mary Rose
- 2007-11-21
Espectacle
Taller de 3r d'Interpretació, especialitat (teatre de gest), curs 2007-2008, de l'Institut del Teatre (Centre del Vallès), tutoritzat per Carles Salas.
Classe de l'assignatura Danses de caràcter amb la professora Laura Augusta Gostian - part 2
- 2004-10-23
Master class
Dansa espanyola
Classes intensives en el marc de l'assignatura Danses de Caràcter del Grau Superior de Dansa del Conservatori Superior de Dansa amb la professora Laura Augusta Gostian
Graduació de la primera promoció del Conservatori Superior de Dansa de l'Institut del Teatre - part 1
- 2005-06-17
Acte
1. Discurs de Barbara Kasprowicz (Directora del Conservatori Superior de Dansa). 2. Presentació d'alguns treballs dels alumnes de 1r, 2n i 3r de les assignatures de composició, notació i noves tecnologies. 3. Resum dels ...
Curs de Teatre de l'Oprimit d'Augusto Boal
- 2002-02-13
Master class
Teatre
Gravació de 2 h 6 min d'una classe del curs de Teatre de l'Oprimit d'Augusto Boal, realitzat de l'11 al 15 de febrer del 2002 a l'Institut del Teatre
Masterclass de Vanoye Aikens : els orígens del jazz - part 2
- 2004-10-01
Master class
Dansa contemporània
Masterclass de César Casares
- 2004-02-13
Master class
Dansa espanyola
Masterclass Boal
- 2002-02-13
Master class
Teatre
El Público - part 1
- 2002-04-04
Espectacle
Intèrprets: Xavier Ripoll (Director), Pau Miró (Hombre 1), Jordi Llordella (Hombre 2), Andrés Moreno (Hombre 3), Òscar Pino (Criado,Traspunte), Josep Muñoz (Caballo blanco 1), Andreu Banús (Caballo blanco 2), Francesc ...
La dona jueva
- 2006-06-29
Espectacle
Intèrprets: Norma Cano, Ezequiel Zenderobi, Fernando Huesa, Andrea Rodríguez
Encuentro
- 2005-10-20
Espectacle
Interpretació
Intèrprets: Maite Legarrea i Mireia Vallès
Classe de l'assignatura Danses de caràcter amb la professora Anca Gabriela Mandresau - part 1
- 2002-09-06
Master class
Dansa espanyola
Classes intensives en el marc de 2n de Pedagogia i Coreografia del Grau Superior de Dansa del Conservatori Superior de Dansa amb la professora Anca Gabriela Mandresau
<br>
Ajudant de direcció: Laura Augusta Gostian
<br>
Amor de Fedra
- 2004-02-11
Espectacle
Teatre
Intèrprets: Neus Umbert, Ruth Vilar
El matrimoni
- 2002-05-30
Espectacle
Teatre de gest
Intèrprets: Jordi Inglada, Jaime puerta, Nel·lo Nebot, Itziar Vaquero, Míriam Mas, Pablo López, Laura Àlvarez, Sarah Anglada, Javiera Gazitua, Mau Gelambí (col·laboració), Ivan Tàpia (col·laboració);
<br>
Tècnics de ...
Somni d'una nit d'estiu
- 2005-12-17
Espectacle
Teatre de text
Intèrprets: Xavier Frau, Laura López, Maria Casellas, Anna Lluch, Marc Vilavella, Ricard Serra, Alba Pujol, Aina Huguet, Isidre Hernández
<br>
Escenografia, vestuari i il·luminació: Esther Alejándrez, Débora Espinosa ; ...
Ven, que te cuento!
- 2003-05-25
Espectacle
Teatre de gest
Intèrprets: Cristina Bermúdez, Francesc Mas, Jose Antonio Pérez, Elisenda Renom, Roger Sala
<br>
Il·luminació: Xochitl González ; so: Nuño Vázquez ; direcció i creació: Nuria Legarda
<br>
Això és mortal - dia 1
- 2008-06-17
Espectacle
Commedia dell'arte
Entrevistes diverses pel reportatge de BTV
- 20xx
Reportatge
Dansa contemporània
Reportatge sobre l'activitat de la companyia IT Dansa en el qual es realitzen una sèrie d'entrevistes a membres, ex-membres i professors de la mateixa companyia
<br>
Intervenen: Catherine Allard, Guillermina Coll, Lidia ...
Aula Oberta Dansa febrer 2004 - part 2
- 2004-02-05
Espectacle
Dansa espanyola
Conté: Obertura. Gypsies / coreografia: M. Munsó. Extracte de "Las Silfides" / coreografia: M. Fokine; adaptació coreogràfica: R. Castellanos. Extracte de Romeo y Julieta "Morning Serenade" / coreografia: R. Strajner. Solos ...
Comedia del autor muerto
- 2001-10-17
Espectacle
Teatre
Tesina a partir de la Comedia sin título de Federico García Lorca
Sueño de una noche de verano
- 2003-05-13
Espectacle
Intèrprets: Nuno Gil, Andrea López-Isasi, Olga Mata, Chema león, Diana Bernedo, Santiago García, Alberto Castrillo-Ferrer, Sergio Artero, Rafael Blanca, Hada Guldris, Paloma Sánchez, Tania Garrido, Alfonso Rodríguez, Belén ...
Masterclass de Peter Sellars - part 2
- 2004-06-17
Master class
Director de teatre i òpera, la seva preocupació per la interculturalitat l'ha portat a confrontar el teatre amb els problemes dels nostres temps en totes les seves produccions
Més senzill del que t'esperes
- 2005-06-16
Espectacle
Interpretació
Intèrprets: Andrea Montero, Maria Molins
Angelets
- 2006-02-25
Espectacle
Teatre de text
Intèrprets: Frank Arnaudon, Marika Dreistadt, Isidre Hernández, Aina Huguet, Johanne Kneubühler, Julien Mages, Olga Onrubia, Roman Palacio Asensi, Selvi Purro, Bastien Semenzato
<br>
En col·laboració amb l'Haute Ecole de ...
Quijotemachine: Quijote por Müllerias
- 2005-05-31
Lectura dramatitzada
Intèrprets: Josep Mesías, Emma Gómez
Honey
- 2005-02-23
Espectacle
Teatre
Intèrprets: Núria Pujol
<br>
Text: Raquel Tomàs ; direcció i dramatúrgia: Raquel Tomàs i Jaume Pérez ; espai: Raquel Tomàs ; il·luminació: Alex Aviñoa
<br>
Ay Carmela!
- 2004-05-09
Espectacle
Teatre infantil i juvenil
Intèrprets: Sergi Gallego, Verónica, Sergi Farina, Victòria Otero, Noelia Coté, Ingrid Caballero, Ricardo Martínez, Gerard García, Anna Artigas, Laura Rodríguez, Alejandro Constanzo
Reportatge per la BTV - part 2
- 20xx
Reportatge
Dansa contemporània
Reportatge sobre l'activitat d'IT Dansa que inclou entrevistes a membres de la companyia i professors
<br>
Intervenen: Rui Horta, Olga Sesplugas, Gerard Tibbs, Jo Stromgren, Sonia Martín, Luis Eduardo Sayago, Patricia ...
Bodas de sangre - part 1
- 2004-06-20
Espectacle
Intèrprets: Muntsa Alcañiz, Alicia González, Mercè Montalà, Sandra Monclús, Jesusa Andany, Cristina Sirvent, Marta Fernández, Aina de Cos, Aina Huguet, Marta Betriu, Esther Pallejà, Míriam Escurriola, Anahi Setton, Babou ...
La caja negra
- 2001-02-21
Espectacle
Teatre
Això és mortal - dia 2
- 2008-06-18
Espectacle
Commedia dell'arte
Gallo! que se va la noche
- 2000-03
Espectacle
Intèrprets: Joan M. Rimbau, Meritxell Santamaria, Meritxell Morera, Ivan Tapia, Sergi Emiliano, Sergio Pons, Núria Farrús
<br>
Escenografia i objetes: Alfred Casas; Ajudant direcció i grafisme: Christian Treceño
<br>
Tallers Dansa Institut del Teatre: 2a Setmana - part 1
- 2004-06-17
Espectacle
Homenatge a Mirta Plá, ballarina de l'Escola Cubana de Ballet
<br>
Conté: Giselle (extracte del 2n acte / coreografia: J. Coralli i J. Perrot ; adaptació coreògrafica: Rodolfo Castellanos. Fandango Antiguo / adaptació ...
IT Dansa. Reportatge de TV
- 2006
Reportatge
Dansa contemporània
Reportatge on es poden veure assajos de diverses coreografies de la companyia IT Dansa
<br>
Peces: Sechs Tanze, 4 legs, Wad Ras
<br>
Intervenen: Roslyn Anderson, Jirí Kylián, Paul Lee, Raquel Miró, Uri Ivgi, Montse Sánchez
<br>
El Público - part 2
- 2002-04-04
Espectacle
Intèrprets: Xavier Ripoll (Director), Pau Miró (Hombre 1), Jordi Llordella (Hombre 2), Andrés Moreno (Hombre 3), Òscar Pino (Criado,Traspunte), Josep Muñoz (Caballo blanco 1), Andreu Banús (Caballo blanco 2), Francesc ...
Desde fuera
- 2004-09-17
Espectacle
Teatre
Intèrprets: Mely Narváez ; veu en off: Mª Eugenia Ferrera de Castro
<br>
Escenògrafa: Mely Narváez ; espai sonor: Juan Alberto Salvatierra ; figurinista: Mely Narváez ; màscares: Mely Narváez ; direcció: Juan Alberto ...
Con Pantalone y a lo loco. L'operació Melindro
- 2001-06-19
Espectacle
Apuntes de cocina
- 2003-06-23
Espectacle
Teatre
Tesina d'Imma Grau
Masterclass de Robert Lepage - part 1
- 2004-09-10
Master class