Search
Now showing items 1-65 of 65
Taller de teatre en castellà: "Las ocupaciones nocturnas"
- 2002-09-27
Performance
Text theater
Intèrprets: Albert Ausellé, Marta Betriu, Emma Gómez, Ignasi Guasch, Maite Legarrea, Esther Pallejà, Alvar Triay, Ruth Vilar
Taller de dansa espanyola amb Antonio Canales
- 2003
Master class
Spanish dance
Taller de dansa espanyola amb Antonio Canales, curs 2003-2004, de l'Institut del Teatre (Barcelona).
Bloody Mary Rose
- 2007-11-21
Performance
Taller de 3r d'Interpretació, especialitat (teatre de gest), curs 2007-2008, de l'Institut del Teatre (Centre del Vallès), tutoritzat per Carles Salas.
Classe de l'assignatura Danses de caràcter amb la professora Laura Augusta Gostian - part 2
- 2004-10-23
Master class
Spanish dance
Classes intensives en el marc de l'assignatura Danses de Caràcter del Grau Superior de Dansa del Conservatori Superior de Dansa amb la professora Laura Augusta Gostian
Graduació de la primera promoció del Conservatori Superior de Dansa de l'Institut del Teatre - part 1
- 2005-06-17
Act
1. Discurs de Barbara Kasprowicz (Directora del Conservatori Superior de Dansa). 2. Presentació d'alguns treballs dels alumnes de 1r, 2n i 3r de les assignatures de composició, notació i noves tecnologies. 3. Resum dels ...
Curs de Teatre de l'Oprimit d'Augusto Boal
- 2002-02-13
Master class
Theater
Gravació de 2 h 6 min d'una classe del curs de Teatre de l'Oprimit d'Augusto Boal, realitzat de l'11 al 15 de febrer del 2002 a l'Institut del Teatre
Masterclass de Vanoye Aikens : els orígens del jazz - part 2
- 2004-10-01
Master class
Contemporary dance
Masterclass de César Casares
- 2004-02-13
Master class
Spanish dance
Masterclass Boal
- 2002-02-13
Master class
Theater
El Público - part 1
- 2002-04-04
Performance
Intèrprets: Xavier Ripoll (Director), Pau Miró (Hombre 1), Jordi Llordella (Hombre 2), Andrés Moreno (Hombre 3), Òscar Pino (Criado,Traspunte), Josep Muñoz (Caballo blanco 1), Andreu Banús (Caballo blanco 2), Francesc ...
La dona jueva
- 2006-06-29
Performance
Intèrprets: Norma Cano, Ezequiel Zenderobi, Fernando Huesa, Andrea Rodríguez
Encuentro
- 2005-10-20
Performance
Interpretation
Intèrprets: Maite Legarrea i Mireia Vallès
Classe de l'assignatura Danses de caràcter amb la professora Anca Gabriela Mandresau - part 1
- 2002-09-06
Master class
Spanish dance
Classes intensives en el marc de 2n de Pedagogia i Coreografia del Grau Superior de Dansa del Conservatori Superior de Dansa amb la professora Anca Gabriela Mandresau
<br>
Ajudant de direcció: Laura Augusta Gostian
<br>
Amor de Fedra
- 2004-02-11
Performance
Theater
Intèrprets: Neus Umbert, Ruth Vilar
El matrimoni
- 2002-05-30
Performance
Gesture theater
Intèrprets: Jordi Inglada, Jaime puerta, Nel·lo Nebot, Itziar Vaquero, Míriam Mas, Pablo López, Laura Àlvarez, Sarah Anglada, Javiera Gazitua, Mau Gelambí (col·laboració), Ivan Tàpia (col·laboració);
<br>
Tècnics de ...
Somni d'una nit d'estiu
- 2005-12-17
Performance
Text theater
Intèrprets: Xavier Frau, Laura López, Maria Casellas, Anna Lluch, Marc Vilavella, Ricard Serra, Alba Pujol, Aina Huguet, Isidre Hernández
<br>
Escenografia, vestuari i il·luminació: Esther Alejándrez, Débora Espinosa ; ...
Ven, que te cuento!
- 2003-05-25
Performance
Gesture theater
Intèrprets: Cristina Bermúdez, Francesc Mas, Jose Antonio Pérez, Elisenda Renom, Roger Sala
<br>
Il·luminació: Xochitl González ; so: Nuño Vázquez ; direcció i creació: Nuria Legarda
<br>
Això és mortal - dia 1
- 2008-06-17
Performance
Commedia dell'arte
Entrevistes diverses pel reportatge de BTV
- 20xx
Report
Contemporary dance
Reportatge sobre l'activitat de la companyia IT Dansa en el qual es realitzen una sèrie d'entrevistes a membres, ex-membres i professors de la mateixa companyia
<br>
Intervenen: Catherine Allard, Guillermina Coll, Lidia ...
Aula Oberta Dansa febrer 2004 - part 2
- 2004-02-05
Performance
Spanish dance
Conté: Obertura. Gypsies / coreografia: M. Munsó. Extracte de "Las Silfides" / coreografia: M. Fokine; adaptació coreogràfica: R. Castellanos. Extracte de Romeo y Julieta "Morning Serenade" / coreografia: R. Strajner. Solos ...
Comedia del autor muerto
- 2001-10-17
Performance
Theater
Tesina a partir de la Comedia sin título de Federico García Lorca
Sueño de una noche de verano
- 2003-05-13
Performance
Intèrprets: Nuno Gil, Andrea López-Isasi, Olga Mata, Chema león, Diana Bernedo, Santiago García, Alberto Castrillo-Ferrer, Sergio Artero, Rafael Blanca, Hada Guldris, Paloma Sánchez, Tania Garrido, Alfonso Rodríguez, Belén ...
Masterclass de Peter Sellars - part 2
- 2004-06-17
Master class
Director de teatre i òpera, la seva preocupació per la interculturalitat l'ha portat a confrontar el teatre amb els problemes dels nostres temps en totes les seves produccions
Més senzill del que t'esperes
- 2005-06-16
Performance
Interpretation
Intèrprets: Andrea Montero, Maria Molins
Angelets
- 2006-02-25
Performance
Text theater
Intèrprets: Frank Arnaudon, Marika Dreistadt, Isidre Hernández, Aina Huguet, Johanne Kneubühler, Julien Mages, Olga Onrubia, Roman Palacio Asensi, Selvi Purro, Bastien Semenzato
<br>
En col·laboració amb l'Haute Ecole de ...
Quijotemachine: Quijote por Müllerias
- 2005-05-31
Dramatic reading
Intèrprets: Josep Mesías, Emma Gómez
Honey
- 2005-02-23
Performance
Theater
Intèrprets: Núria Pujol
<br>
Text: Raquel Tomàs ; direcció i dramatúrgia: Raquel Tomàs i Jaume Pérez ; espai: Raquel Tomàs ; il·luminació: Alex Aviñoa
<br>
Ay Carmela!
- 2004-05-09
Performance
Children's and youth theater
Intèrprets: Sergi Gallego, Verónica, Sergi Farina, Victòria Otero, Noelia Coté, Ingrid Caballero, Ricardo Martínez, Gerard García, Anna Artigas, Laura Rodríguez, Alejandro Constanzo
Reportatge per la BTV - part 2
- 20xx
Report
Contemporary dance
Reportatge sobre l'activitat d'IT Dansa que inclou entrevistes a membres de la companyia i professors
<br>
Intervenen: Rui Horta, Olga Sesplugas, Gerard Tibbs, Jo Stromgren, Sonia Martín, Luis Eduardo Sayago, Patricia ...
Bodas de sangre - part 1
- 2004-06-20
Performance
Intèrprets: Muntsa Alcañiz, Alicia González, Mercè Montalà, Sandra Monclús, Jesusa Andany, Cristina Sirvent, Marta Fernández, Aina de Cos, Aina Huguet, Marta Betriu, Esther Pallejà, Míriam Escurriola, Anahi Setton, Babou ...
La caja negra
- 2001-02-21
Performance
Theater
Això és mortal - dia 2
- 2008-06-18
Performance
Commedia dell'arte
Gallo! que se va la noche
- 2000-03
Performance
Intèrprets: Joan M. Rimbau, Meritxell Santamaria, Meritxell Morera, Ivan Tapia, Sergi Emiliano, Sergio Pons, Núria Farrús
<br>
Escenografia i objetes: Alfred Casas; Ajudant direcció i grafisme: Christian Treceño
<br>
Tallers Dansa Institut del Teatre: 2a Setmana - part 1
- 2004-06-17
Performance
Homenatge a Mirta Plá, ballarina de l'Escola Cubana de Ballet
<br>
Conté: Giselle (extracte del 2n acte / coreografia: J. Coralli i J. Perrot ; adaptació coreògrafica: Rodolfo Castellanos. Fandango Antiguo / adaptació ...
IT Dansa. Reportatge de TV
- 2006
Report
Contemporary dance
Reportatge on es poden veure assajos de diverses coreografies de la companyia IT Dansa
<br>
Peces: Sechs Tanze, 4 legs, Wad Ras
<br>
Intervenen: Roslyn Anderson, Jirí Kylián, Paul Lee, Raquel Miró, Uri Ivgi, Montse Sánchez
<br>
El Público - part 2
- 2002-04-04
Performance
Intèrprets: Xavier Ripoll (Director), Pau Miró (Hombre 1), Jordi Llordella (Hombre 2), Andrés Moreno (Hombre 3), Òscar Pino (Criado,Traspunte), Josep Muñoz (Caballo blanco 1), Andreu Banús (Caballo blanco 2), Francesc ...
Desde fuera
- 2004-09-17
Performance
Theater
Intèrprets: Mely Narváez ; veu en off: Mª Eugenia Ferrera de Castro
<br>
Escenògrafa: Mely Narváez ; espai sonor: Juan Alberto Salvatierra ; figurinista: Mely Narváez ; màscares: Mely Narváez ; direcció: Juan Alberto ...
Con Pantalone y a lo loco. L'operació Melindro
- 2001-06-19
Performance
Apuntes de cocina
- 2003-06-23
Performance
Theater
Tesina d'Imma Grau
Masterclass de Robert Lepage - part 1
- 2004-09-10
Master class
Classe de l'assignatura Danses de caràcter amb la professora Anca Gabriela Mandresau - part 2
- 2002-09-06
Master class
Spanish dance
Classes intensives en el marc de 2n de Pedagogia i Coreografia del Grau Superior de Dansa del Conservatori Superior de Dansa amb la professora Anca Gabriela Mandresau
<br>
Ajudant de direcció: Laura Augusta Gostian
<br>
Are you talking to me?: moments entre herois i superstarts
- 2006-02-25
Performance
Text theater
Intèrprets: Olivia Cski-Trnka, Xavier Frau, Maude Lançon, Anna Lluch, Laura López, Jean François Michelet, Diane Müller, Philippe Panizzon, Julia Perazzini, Alba Pujol, Valerio Scamuffa, Simone Schnyder
<br>
Director ...
Aula oberta de "Presència escènica"
- 2005-09-21
Audiovisual support
Interpretation
Yerma: Llena de amor
- 2007-11-21
Performance
Taller de 3r d'Interpretació, especialitat (teatre de gest), curs 2007-2008, de l'Institut del Teatre (Centre del Vallès), tutoritzat per Moreno Bernardi.
Masterclass de Charlotte Griffin
- 2003-11-27
Master class
Contemporary dance
Reportatge per la BTV - part 1
- 20xx
Report
Contemporary dance
Reportatge sobre l'activitat d'IT Dansa que inclou entrevistes a membres de la companyia i professors
<br>
Intervenen: Enrique Guerrero, Pilar Alpañez, Cristina de Anciola, Josep Humet, Joan Francesc Marco, Catherine Allard, ...
El Día que cambié a mi padre por dos peces de colores
- 2004-12-02
Performance
Gesture theater
Intèrprets: Fernanda Castillo, Alba Cayón, Helena Escuté, Marc García, Maria Jesús López, Alex Navarro, Carme Serna, Aleix Vallverdú, Pau Zabaleta
Masterclass de Robert Lepage - part 2
- 2004-09-10
Master class
Bodas de sangre - part 2
- 2004-06-20
Performance
Intèrprets: Muntsa Alcañiz, Alicia González, Mercè Montalà, Sandra Monclús, Jesusa Andany, Cristina Sirvent, Marta Fernández, Aina de Cos, Aina Huguet, Marta Betriu, Esther Pallejà, Míriam Escurriola, Anahi Setton, Babou ...
Classe de l'assignatura Danses de caràcter amb la professora Laura Augusta Gostian - part 1
- 2004-10-23
Master class
Spanish dance
Classes intensives en el marc de l'assignatura Danses de Caràcter del Grau Superior de Dansa del Conservatori Superior de Dansa amb la professora Laura Augusta Gostian
Aula Oberta Dansa febrer 2004 - part 1
- 2004-02-05
Performance
Conté: Obertura. Gypsies / coreografia: M. Munsó. Extracte de "Las Silfides" / coreografia: M. Fokine; adaptació coreogràfica: R. Castellanos. Extracte de Romeo y Julieta "Morning Serenade" / coreografia: R. Strajner. Solos ...
Al borde de... le voy a... Taller d'objectes
- 2000-02-10
Performance
Intèrprets: Andreu Banús, Aina de Cos-Estrada, Amanda Díaz-Ubierna, Yolanda Fuster, Pilar Gonzalo, Núria Legarda, Aurora Poveda
<br>
Llums: Andrés Corchero ; Músiques: Enrique Morente, Jaume Sisa, C. P. V, Rosa León, Albert ...
El Clan
- 2003-06-14
Dramatic reading
Dramaturgy
Professor: Xavier Albertí
Masterclass de Miguel Angel Berna
- 2002-04-23
Master class
Spanish dance
Ballarí i coreògraf que fusiona les danses populars i nacionals aragoneses, la dansa contemporània i la dansa espanyola
Masterclass de Rodrigo García: La Carnicería Teatro
- 2004-10-08
Master class
Bailarán! no pasaran!
- 2000-03
Performance
Gesture theater
Intèrprets: Lau Andreasen, Silvia Blàvia, Laura Burgaya, Laia de Mendoza, Núria Farrís, Salema Khanum, Núria Llunell, Vicenç Miralles, Isaac Morera, Laia Olivares, Ivan Tàpia; Col.laboracions: Dushan Tomic, Aleix Albareda, ...
Amomiamo: treball de creació a partir del mite de Medea i Jasó
- 2005-03-08
Performance
Theater
Intèrprets: Esther Pallejà, Nast Marrero
Persona. Pessoa
- 2004-03-30
Performance
Theater
Intèrprets: Marta Rafa
<br>
Dramatúrgia: Marta Adam, Víctor Molina, Thomas Sauerteig ; escenografia i il·luminació: Paula Miranda ; ajudant de direcció: Marta Adam
<br>
Detrás
- 2007-05-10
Performance
Factoria I.T. nous creadors de teatre i dansa, taller de 4t de l'ESAD (Especialitat d'Interpretació, opció gest) i 1r de l'ESTAE, curs 2006/2007, de l'Institut del Teatre, dirigit per Stephane Levy.
Trashicomedia de Don Juan
- 2003-07-03
Performance
Intèrprets: Joana Estebanell, Isabel Díaz, Neus Umbert, Judit Rico, Núria Viu, Toni González, José Pedro García, Ramon Cifuentes, i Robert González
<br>
Espai escènic i vestuari: Nerea Cuesta i Raquel Bonillo; il·luminació: ...
La Felicidad nunca ha hecho feliz a nadie
- 2004-06-17
Performance
Intèrpret: Vanessa Núñez Gómez
<br>
Col·laboració i assessorament en textos i continguts: María-Cruz Estada; col·laboració en escenificació i imatge: Edwin Culp; música: J. S. Bach
<br>
Imatges del curs d'Augusto Boal
- 2002-02-13
Master class
Theater
Imatges de les classes impartides durant el curs de Teatre de l'Oprimit, realitzat de l'11 al 15 de febrer del 2002
Bodas de sangre
- 2004-05-05
Performance
Children's and youth theater
Intèrprets: Sheila Gil, Zaidé F. Luna, Emma Llorens, Claudia Zamora, Maria Ruiz, Aina Corretgé, Coral López, MAria Núñez, Amanda Pajuelo, Gemma Masferrer, Patricia Velasco, Rita Soler, Martí Mora, Arnau Albert, Norman ...
Masterclass de Peter Sellars - part 1
- 2004-06-17
Master class
Director de teatre i òpera, la seva preocupació per la interculturalitat l'ha portat a confrontar el teatre amb els problemes dels nostres temps en totes les seves produccions
Graduació de la primera promoció del Conservatori Superior de Dansa de l'Institut del Teatre - part 2
- 2005-06-17
Act
1. Assignatura: Notació / alumnes: X. Casagran, I. Millán, S. Vilella. 2. Assignatura: Composició 2 / alumna: S. Brossa. 3. Kathàrsis / alumnes: A. Lamprianidou, S. Vilella. 4. Assignatura: Noves Tecnologies / alumnes: S. ...